TECHnologie

Zalety opakowania doypack

Doypack – opakowanie idealne?

Tego typu opakowania są coraz popularniejsze. Ciekawe dlaczego? Może ze względu na nowoczesny design, a może dlatego, że po prostu są funkcjonalne? Mają jeszcze kilka innych zalet, o których można będzie dowiedzieć się, czytając ten oto tekst.

Zalety doypacków

Kształt

Pierwsze, co się rzuca w oczy, kiedy patrzymy na takie opakowanie, to jego prostota oraz fakt, że stoi, choć wygląda jak zwykła papierowa lub foliowa torebka. Jak to możliwe, że doypack się nie przewraca? Wszystko dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu denka. Profesjonalnie nazywa się to fałdą dolną. Taki kształt umożliwia postawienie paczki i estetyczne wyeksponowanie jej, na przykład, na wystawie sklepowej lub w swojej szafce na przyprawy. Opakowanie zachowuje przy tym spłaszczony kształt i pozostaje do pewnego stopnia elastyczne, dzięki czemu łatwo mieści się do torby, plecaka itp.

Uniwersalność

Ta cecha przejawia się w mnogości produktów, które można umieścić w opakowaniu doypack. Już samo zamknięcie na strunę lub korek daje niemal nieograniczone możliwości umieszczania w takiej paczce zarówno ciał stałych, jak i cieczy. (https://profilgroup.com/pl/opakowania-typu-doypack) W doypacku może występować zarówno keczup, jak i kawa. Solidna budowa i porządnie zalaminowany materiał dają gwarancję, że nic się nie wyleje ani nie straci aromatu (co jest ważne własnie m. in. w przypadku kawy).

Trwałość

Wspomniana już solidność opakowań doypack sprawia, że można ich używać wielokrotnie do różnych rzeczy (po uprzednim wyczyszczeniu, jeśli jest taka potrzeba). Wielorazowość to ważna cecha przedmiotów dla osób kochających przyrodę i/lub chcących po prostu zaoszczędzić.

Duża ilość wzorów, rozmiarów i materiałów

Opakowanie na swój wspaniały produkt dobiera się nie tylko pod kątem koloru czy wzorków na powierzchni. Warto też zwrócić uwagę na pojemność i materiał, z jakiego zrobione jest opakowanie doypack. W zależności ot tych parametrów można wybrać idealny model na swoje potrzeby.

Wygląda na to, że te opakowania to naprawdę hit i właśnie dlatego są coraz popularniejsze. Trudno dostrzec w nich jakieś wady.

Autor:ProfilGroup