Przemysł

Grzałka pierścieniowa – co warto wiedzieć?

Grzałki pierścieniowe znajdują wykorzystanie w dyszach wtryskowych wielu wytwórców czy w systemach stosujących gorące przewody. Wartością grzałek pierścieniowych jest szansa osiągnięcia ogromnej mocy na małej przestrzeni grzewczej. Grzałki zrobione w zakresie kołowym czy kwadratowym, proporcjonalnie dostarczają ciepło do opalanej przestrzeni. Grzałka pierścieniowa może mieć mieć zintegrowaną termoparę do wymiaru temperatury. Optymalna temperatura pracy to blisko 650°C.

Czym są oraz gdzie znajdują wykorzystanie grzałki przemysłowe

Nierzadko takie narzędzia odnaleźć można w sektorze syntetycznym, farmaceutycznym, konsumpcyjnym i petrochemicznym. We współzależności od potrzeb wykorzystuje się grzałki elektryczne rurkowe, patronowe, zwojowe, natomiast również pierścieniowe. Pokazowo do ogrzewania niektórych elementów instalacji produkcyjnych i podkreślania tworzyw syntetycznych we wtryskarkach stosuje się grzałki przemysłowe opaskowe mikanitowe. W tego typu produktach rolę fragmentów grzewczych spełniają przewody i linki oporowe nawijane na izolator mikanitowy.

Czym się charakteryzuje grzałka pierścieniowa?

Grzałki pierścieniowe znajdują duże wykorzystanie w sektorze. Są wykorzystywane m.in. w systemach gorącokanałowych i w miejscach, w jakich nie wolno wykorzystać tradycyjnych grzałek opaskowych (ze względu na niewielką wielkość składnika oraz ogromną moc). Osiągają większe moce aniżeli grzałki opaskowe. Są także bardziej hermetyczne, natomiast tymże samym – wytrzymałe na zalanie, np. tworzywem. Grzałka pierścieniowa charakteryzuje się podpartą, mosiężną strukturą.

Przemysły stosujące pierścieniowe grzałki

Jako iż ich wykorzystanie w decydującej większości przypadków wiąże się z ogrzaniem jakiejś części przewodu przepływowego, możemy zgadywać, iż będą wykorzystywane wszędzie tam, gdzie prowadzi się roztwory oraz treści rurami, więc w praktycznie każdej dziedzinie produkcyjnej, jaka może nam przyjść do głowy. Jeżeli ty też myślisz o zastosowaniu tego rodzaju grzałek, najlepiej skonsultować się z ekspertem, jaki podpowie dobór właściwych.

Doskonała klasa grzałek pierścieniowych

Mówiąc o grzałkach pierścieniowych możemy mówić o takich wyjściach, jakie stoją na dużym stopniu jakościowym. To sprawa jasna przykład takiej grzałki, jaka wyróżnia się dużą trwałością oraz sprawdzi się pomiędzy innymi w tychże miejscach, gdzie niezbędna będzie duża moc takiej grzałki. Tymże się prezentują oczywiście te formy, jakie także mają również większą trwałość aniżeli pozostałe rodzaje grzałek. Więc ów element też należałoby brać pod uwagę, kiedy będzie się planować zastosowanie grzałki.