zamek
TECHnologie

Elektronika – wizjery

Dom to miejsce, w którym każdy chce czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jednym ze sposobów na poprawę poziomu bezpieczeństwa jest korzystanie z nowoczesnych elektronicznych gadżetów.

Elektroniczne gadżety poprawiające bezpieczeństwo w domu

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się bezprzewodowe kamery. Tego rodzaju sprzęt nie kosztuje wiele, a pozwala na nagrywanie tego, co dzieje się na terenie posesji. Do kontrolowania osób wchodzących na posesję przydają się również nowoczesne wideodomofony. Urządzenia te pozwalają nie tylko usłyszeć, ale również zobaczyć, kto stoi przed furtką. Ciekawym gadżetem poprawiającym bezpieczeństwo jest też nowoczesny wizjer elektroniczny do drzwi z czujnikiem ruchu. Tego rodzaju produkt jest znakomitą alternatywą dla tradycyjnego judasza. Wyposażony czujnik ruchu sprzęt uruchamia się automatycznie już w chwili, gdy ktoś znajdzie się w zasięgu jego działania.

drzwi

Charakterystyka cyfrowych wizjerów

Obraz w tego rodzaju wizjerach pokazywany jest na wyświetlaczu lcd. Dzięki temu użytkownik nie musi przykładać oka do drzwi. Jest to praktyczne i wygodne rozwiązanie szczególnie dla osób, które mają problemy ze wzrokiem. Wielkość wyświetlacza może się różnic w zależności od rodzaju modelu. Co ciekawe wizjer elektroniczny do drzwi z czujnikiem ruchu może być także wyposażony w sensor drgań. Czujnik ten wykrywa drgania generowane podczas pukania do drzwi i automatycznie uruchamia rejestrator obrazu. Wbudowana w urządzenie karta pamięci pozwala na zapisywanie oraz późniejsze odtwarzanie obrazów. W ten sposób użytkownik może na bieżąco kontrolować osoby, które poruszają się w zasięgu działania wizjera. Wybierając cyfrowy wizjer do drzwi, warto zwrócić uwagę na zasięg jego działania oraz kąty widzenia. Dobrym pomysłem jest zakup urządzenia wyposażonego w czujnik podczerwieni pozwalający na nagrywanie obrazu w ciemności. Nowoczesny sprzęt może być obsługiwany przy użyciu smartfona. Dedykowana aplikacja pozwala m.in. na przeglądanie archiwum, a także prowadzenie podglądu na żywo.