Dzieci

Czteroletni kierowca

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Najpierw będzie to papugowanie swoich rodziców, później dojdą kolejni członkowie rodziny, z których będzie można brać przykład, jeżeli będą one dla malucha interesujące. Czasami górę wezmą fikcyjne postaci z bajki przeczytanej książeczki przez np. starszą siostrę albo z animowanego filmu.

Jak zadowolić dziecko, któremu podobają się pojazdy?

Do zajęć poznawczych doskonale nadają się dla każdego malucha odpowiednie do jego wieku zabawki, które zaspokajają potrzebę niwelowania nudy. Małe dziecko jest bardzo ciekawe, chce wszystkiego dotknąć rękami i językiem. Chce poznać smak, zapach, twardość i wytrzymałość wszystkich przedmiotów znajdujących się w jego zasięgu. Będzie je oglądać i nimi rzucać i sprawdzać, co się z nimi dalej dzieje.

Dostarczanie małemu dziecku bodźców dzięki mądrze kupionej zabawce, pozwolimy mu prawidłowo rozwijać się motorycznie i umysłowo. Szufladkowanie dzieci ze względu na ich płeć jest zbędne, gdyż zarówno dziewczynki, jak i chłopcy lubią bawić się w dom, czy wycieczki poza miasto lalek, używając do tego celu samochody zabawki.

Wszystkie auta doskonale nadają się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Uważamy tylko, by były dostosowane do ich wieku. Dla raczkujących maluszków potrzebne będą duże samochody zabawki (https://www.landtoys.pl/pl/c/Samochody-i-pojazdy/279), najlepiej odlane z jednolitej masy plastiku lub wyciosane z lekkiego drewnianego klocka o zaokrąglonych bokach.

Co dla czterolatka?

Większe dziecko potrafi bawić się spokojniej i używać zabawki zgodnie z jej przeznaczeniem. Dom dla lalek, wózek, miś i lalka będą faktycznie tymi przedmiotami i postaciami, które przedstawiają. Dom będzie spokojnie stał, a wózek jeździł po podłodze, wożąc w nim misia i lalkę. 

Na przyczepę oraz do naczepy zostaną położone klocki i samochody zabawki zawiozą je w wyznaczone przez dzieci miejsce. Zabawa w kierowców jest ekscytująca i lubią w nią bawić się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Chętnie wspólnie pobawią się też w dom, zamieniając rolami podczas opieki nad lalką lub zrobieniem zakupów w odległym o kilka kilometrów supermarkecie.

Wynika to z nowych ról, jakie pełnią w życiu dorośli. Mama i tata wspólnie opiekują się dziećmi, razem chodzą do pracy i zmieniają się podczas prowadzenia pojazdu. Dziecko, jako bystry obserwator szybko przyjmuje zachowania rodziców i uważa je za naturalne. Dlatego pozwalajmy naszym pociechom bawić się każdym rodzajem zabawki. Nie szufladkujmy przeznaczenia zabawek ze względu na płeć dziecka.

Przy współpracy: https://www.landtoys.pl/